logom

Antika El Dokuma Halı Alanlar –(El Halısı)

Yazar

Yüksel Spot
Yüksel Spot

20 yıllık tecrübe ile alım ve satım hizmeti yapmaktayız.

Antika el dokuma halılar, geçmişin zanaatkarlığını ve estetik anlayışını günümüze taşıyan eşsiz sanat eserler olarak dikkat çekmektedir. Her biri birer hikaye anlatan bu halılar, sadece ev dekorasyonuna değer katmakla kalmamaktadır.

Aynı zamanda zamana meydan okuyan bir yatırım olarak da görülebilmektedir. Antika el dokuma örme halı modelleri ve fiyatları, özellikle antika halı tutkunu kişiler ve koleksiyoncular tarafından sıkça merak edilmektedir.

Yüksel Spot, antika el dokuma halı alım ve satımı yapan bir firma olarak, kişilerin aradığı özel el dokuma halılarını sunarken, sahip oldukları antika el dokuma halıları en iyi fiyatlardan satın almaktadır.

El Dokuma Halı Alanlar

Antika El Dokuma Halı Alan Yerler

Yüksel Spot, geçmişin ruhunu evlerinize taşıyan antika el dokuma halıların büyüleyici dünyasına adım atmanızı sağlamaktadır. Yüzlerce yıllık geleneksel dokumacılık sanatının eseri olan vintage halı seçenekleri, her bir ilmeğinde tarih fısıldamakta ve mekanlara zamansız bir güzellik katmaktadır.

Yüksel Spot’ta, her zevke ve bütçeye hitap eden geniş bir antika el dokuma halı koleksiyonu bulunmaktadır.

Anadolu’nun farklı bölgelerinden gelen Hereke, Uşak, Ladik, Gördes, Milas gibi halıların yanı sıra Kafkas, Pers, Berberi gibi dünyaca ünlü halı modelleri de koleksiyonumuzda yer almaktadır.

El Dokuma Yün Halı Fiyatları

El dokuma yün halı, geleneksel sanatımızın en güzel örneklerinden biridir. Yüzlerce yıllık geçmişi ile her bir halı, usta ellerin emeğini ve özenini yansıtmaktadır. Evinize sıcaklık ve zarafet katmak için antika el dokuma halı arıyorsanız Yüksel Spot aradığınızı size sunmaktadır.

El dokuma yün halı fiyatları, halıya değer katan birçok faktöre göre değişmekte ve bu faktörler arasında şunlar yer almaktadır.

  • Halının bölgesi
  • Halının yaşı
  • Halının durumu
  • Halının düğüm sayısı
İlginizi Çekebilecek Makale :   Eski Kaset Alanlar

Yüksel Spot’ta her bütçeye uygun antika el dokuma halı bulmak mümkün olmaktadır. Fiyat araştırması yapmak müşteriler Whatsapp üzerinden bizlerle iletişime geçebilmekte veya mağazamızı ziyaret edebilmektedir.

Özellikle 2.el el dokuma halı fiyatları için en uygun fiyatları en nadide seçeneklerle sunan Yüksel Spot, tüm istekleri karşılamayı başarmaktadır.

El Dokuma Halı Satmak İstiyorum

Antika el dokuma halı alanlar, halının dokuma tarihi, kullanılan malzeme, düğüm sıklığı, desen ve renk gibi birçok faktöre göre belirlenmektedir. Elbette el dokuma halıların genel durumu ve nadirliği de fiyat üzerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Yüksel Spot, hem alım hem de satım için müşterilerini memnun edecek fiyatlarla hizmet vermekte ve böylece antika el dokuma halı alım satım tutkunlarına ve bu halıları satmak isteyenlere aradığı hizmeti sunmaktadır.

Dekorasyonunuzu Tamamlayacak El Halısı İçin Doğru Adres

Yüksel Spot, antika el dokuma halı konusunda uzun yıllara dayanan tecrübesi ve sahip olduğu eski dokuma halı koleksiyonu ile sizlere en özel halıların kapılarını açmaktadır. Zengin koleksiyonunda her biri birbirinden farklı ve değerli antika halılar yer almaktadır.

SSS

El Dokuma Halisi Nasil Anlasilir?

El dokuma halılarda her ilmek için ayrı ayrı düğüm atılmaktadır. Düğümler halının arkasında asimetrik bir şekilde dağılmış görünmektedir. Makine halılarında ise düğümler düz şerit çizgiler halindedir ve simetrik bir düzen göstermektedir.

El dokuma halılarda desenler tam simetrik olmayabilmekte, motiflerde ufak farklılıklar görülebilmektedir. Ayrıca el dokuma halılar makine halılarından daha yumuşak ve esnek olmaktadır. Bu hususlar dikkate alınarak el dokuma halılar ayırt edilebilmektedir.

Halının Kaç Yıllık Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Halının rengi, dokusu, düğümleri, kokusu, desenleri gibi hususlar dikkate alınarak halının kaç yıllık olduğu kesin olmasa da ortalama olarak tahmin edilebilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Makale :   Eski Tablo Alanlar

Yahyalı Halısı Nasıl Anlaşılır?

Yahyalı halıları, yörede yetişen koyunların yününden üretilmekte, bu yün yumuşak ve parlak bir dokuya sahip olmaktadır. Yahyalı halılarında geometrik ve stilize desenler kullanılmaktadır. En yaygın motifler arasında mihrap, çengel, palmet, koç boynuzu ve tarak bulunmaktadır.

Yahyalı halılarında genellikle kırmızı, lacivert, yeşil ve sarı renkler kullanılırken, Türk düğümü tekniğiyle dokunmaktadır.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

Antika Alanlar Antika Eşya Alanlar Antika Alım Satım En İyi Antikacılar İstanbul Antikacı Antika Eşya Alan Firmalar Antika Alan Yerler

Antika Alanlar

Antika Alanlar
Antika Eşya Alanlar
Antika Alım Satım
En İyi Antikacılar
İstanbul Antikacı
Antika Eşya Alan Firmalar
Antika Alan Yerler
İstanbul Antika Alan Firmalar
Kadıköy Antikacı
Bakırköy Antikacı
Üsküdar Antikacı
Sarıyer Antikacı
Maltepe Antikacı
İstanbul Antika Alıcıları

Devamını Oku »
Şişli Spotçu Şişli 2 El Eşya Alanlar Şişli Eski Eşya Alım Satım Şişli Spotçular Çarşısı Şişli Eski Eşya Alanlar Şişli Eski Eşya Alan Yerler Şişli Eski Eşya Alan Firmalar

Şişli Eski Eşya Alanlar

Gülbahar Eski Eşya Alanlar
Mecidiyeköy Eski Eşya Alanlar
Mahmut Şevket Paşa Eski Eşya Alanlar
Paşa Eski Eşya Alanlar
Fulya Eski Eşya Alanlar
Halide Edip Adıvar Eski Eşya Alanlar
Kuştepe Eski Eşya Alanlar
Feriköy Eski Eşya Alanlar
Şişli Eskişehir Eski Eşya Alanlar
Teşvikiye Eski Eşya Alanlar
Yayla Eski Eşya Alanlar
19 Mayıs Eski Eşya Alanlar
Bozkurt Eski Eşya Alanlar
Duatepe Eski Eşya Alanlar
İzzet Paşa Eski Eşya Alanlar
Meşrutiyet Eski Eşya Alanlar
Cumhuriyet Eski Eşya Alanlar
Esentepe Eski Eşya Alanlar
Halil Rıfat Paşa Eski Eşya Alanlar
İnönü Eski Eşya Alanlar
Kaptanpaşa Eski Eşya Alanlar
Ergenekon Eski Eşya Alanlar
Harbiye Eski Eşya Alanlar
Halaskargazi Eski Eşya Alanlar

Devamını Oku »